Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Zapraszamy do bibliotek

Zapraszamy do naszych bibliotek. Po trwającej 67 dni przerwie w ich funkcjonowaniu od 18 maja (poniedziałek) znów będą one otwarte. Na początek biblioteki w Trąbkach Wielkich i w Sobowidzu, a od 19 maja (wtorek) także biblioteka w Mierzeszynie. Będą one pracowały od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00. Nie będą jednak działały tak jak przed epidemią COVID-19. Przede wszystkim nie będzie wolnego dostępu do regałów z książkami.  Dlatego też prosimy Czytelników o przychodzenie do biblioteki będąc już zdecydowanym na konkretny tytuł. Dostępność poszczególnych książek można sprawdzić w katalogu on-line. Jest także możliwość rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Katalog oraz kontakty do bibliotek znajdują się na stronie www.gbp-trabkiwielkie.pl
W bibliotekach będzie mógł przebywać tylko jeden Czytelnik. Pozostali muszą oczekiwać na zewnątrz. Czytelnicy będą musieli przebywać w bibliotekach w maseczkach i dezynfekować ręce, bądź własne rękawiczki, przed wejściem do bibliotek. Środek do dezynfekcji zapewnia Biblioteka. Przed ladą biblioteczną, zaopatrzoną w osłonę z pleksi, umiejscowioną w innym miejscu niż zwykle, Czytelnicy będą zobowiązani zachować dystans, wyznaczony przez specjalną linię.
Niestety to nie koniec utrudnień. Do odwołania nie będzie możliwości w bibliotekach korzystania ze zbiorów na miejscu, skorzystania z usługi ksero, skanowania i wydruków komputerowych, dostępu do Internetu, skorzystania z toalety, przyjmowania darów od Czytelników. Także miejsca przeznaczone dotychczas do siedzenia  i korzystania ze zbiorów nie będą dostępne dla Czytelników.
Informujemy również, że wszystkie książki, audiobooki lub filmy po powrocie do biblioteki będą poddane 72-godzinnej kwarantannie (czwartego dnia po zwrocie trafią one na półkę). Dziękujemy za wyrozumiałość, życzymy zdrowia i radości z lektury.

Do zobaczenia w bibliotece!

Accessibility